Olejek Pomarańczowy – 10 ml – Etja
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Olejek pomarańczowy pięknie pachnie i posiada wiele cennych właściwości. Poprawia nastrój, działa antyseptycznie, uspokajająco i tonizująco.
-
Bezpieczne zakupyDobre zabezpieczenie produktów, SSL, RODO
-
Wiele opcji wysyłkiPoczta Polska, DPD, Paczkomaty, Paczka w Ruchu
-
Pomoc w wyborzePotrzebujesz porady? Chętnie doradzimy!
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Opis
Olejek pomarańczowy działa antyseptycznie i uspokajająco. Korzystnie wpływa na sympatyczny układ nerwowy. Poprawia jakość snu, łagodzi nerwobóle oraz bóle głowy. Pomaga rozluźnić skurcze mięśniowe i obniżyć napięcie nerwowe.
Eliminuje problemy trawienne o podłożu nerwowym. Likwiduje wzdęcia, biegunki i wymioty. Przynosi ulgę w przypadkach napięcia przedmiesiączkowego i zmniejsza płaczliwość w okresie przekwitania. Jest afrodyzjakiem, pomaga wyzbyć się zahamowań i lęków.
Olejek pomarańczowy pozostawia w pomieszczeniach świeży cytrusowy zapach, który poprawia nastrój i sprawdza się w leczeniu depresji.
Ze względu na jego słodki owocowy aromat, jest zalecany do mieszanek dla dzieci. Olejek pomarańczowy jest często stosowany w kosmetologii ze względu na swój zbawienny wpływ na suchą, wrażliwą i dojrzałą skórę. Nie należy stosować go przed wystawieniem skóry na promienie słoneczne.
Pomarańcza gorzka
Pomarańcza gorzka to wieloletnia roślina należąca do rodziny rutowatych. Ma ciemnozielone liście i białe kwiaty (z których również destyluje się olejek eteryczny - neroli). Drzewo pomarańczowe nie przekracza 10 metrów wysokości, a uprawiane jest w Europie Południowej, Ameryce i Azji. Olejek Pomarańczowy otrzymywany jest przez tłoczenie na zimno z owocni drzewa pomarańczowego.
Ma jasno pomarańczowy kolor i powszechnie znany pomarańczowy zapach. Główne składniki chemiczne to limonen, cytral, cytronelol, geraniol, linalol, antranilan metylu, octan linalolu, octan nerylu, octan geranylu, octan atronelalu, terpinol. Olejek pomarańczowy ma krótki termin przydatności, dlatego należy kupować go w małych ilościach. Szybko staje się brunatny i zaczyna brzydko pachnieć.
Właściwości olejku pomarańczowego
- antydepresyjne
- antyseptyczne
- dezodorujące
- dezynfekujące
- gojące
- krwiotwórcze
- odprężające
- nasenne
- nasercowe
- przeciwskurczowe
- przeciwgrzybicze
- pobudzające erotycznie
- tonizujące dla serca i krążenia
- uspokajające
Działanie:
Skóra
- zalecany szczególnie dla skóry dojrzałej i ze zmarszczkami, gdyż wspomaga regenerację komórek, dzięki czemu odmładza i odpręża skórę
- poprawia elastyczność suchej i dojrzałej skóry
- wspomaga leczenie trądziku, infekcji skórnych i ran
- pomaga usuwać blizny i rozstępy
- łagodzi ukąszenia owadów
Ciało
- rozluźnia napięcia i skurcze mięśni
- reguluje pracę serca
- poprawia krążenie
- korzystnie wpływa na sympatyczny układ nerwowy
- jest afrodyzjakiem
- przynosi ulgę w przypadkach napięcia przedmiesiączkowego
- złego samopoczucia
- zmniejsza rozdrażnienie i płaczliwość w okresie przekwitania
- łagodzi nerwobóle
- usuwa bóle głowy
Drogi oddechowe
- zapalenie zatok
Układ trawienny
- zalecany w przypadkach braku apetytu
- likwiduje wzdęcia i wymioty
- eliminuje skurcze jelit i problemy z okrężnicą
- pomaga przy biegunce i niestrawności o podłożu nerwowym
Psychika/samopoczucie
- poprawia samopoczucie
- pomaga wyzbyć się zahamowań i lęków
- działa jak naturalny środek uspokajający i nasenny
- obniża chroniczny niepokój
- pomaga w leczeniu depresji
- łagodzi objawy stresu, histerii, szoku i paniki
- nadaje uczucie spokoju
- przywraca energię i poczucie pewności siebie
- pobudza uśpiony umysł
- likwiduje zmęczenie nerwowe
- wspomaga leczenie anoreksji
Sposób stosowania olejku pomarańczowego
- Dezynfekcja i nawanianie pomieszczenia - przygotuj mieszankę: 8 kropli olejku pomarańczowego, 2 krople olejku cynamonowego z kory. Wlej do wody w kominku aromaterapeutycznym raz dziennie. Można także stosować go do nawaniania powietrze w nawaniaczach i nawilżaczach powietrza.
- Skóra dojrzała, wrażliwa, sucha i pomarszczona - przygotuj “oliwkę młodości”: wymieszaj 4 krople olejku pomarańczowego, i po 3 krople olejku geraniowego i z drzewa różanego. Połącz z oliwą z oliwy (lub innym olejem roślinnym zalecanym do masażu twarzy) i codziennie wieczorem zrób masaż skóry twarzy i szyi.
- Trądzik, infekcje skórne, rany - przemywaj tonikiem: rozpuść 10 kropli olejku pomarańczowego w 100 ml przegotowanej lub mineralnej wody. Przemywaj twarz nasączonym wacikiem lub wklep czystymi rękami w skórę twarzy. Tonik przechowuj w ciemnej butelce. Wstrząśnij przed każdym użyciem w celu dobrego wymieszania. Zużyj w ciągu miesiąca.
- Blizny, rozstępy - wskazany masaż miejscowy. Wymieszaj 5 kropli olejku pomarańczowego i 5 kropli olejku cytrynowego. Mieszankę dodaj do 2 łyżek stołowych bazowego oleju roślinnego i masuj zmienione miejsce dwa razy dziennie.
- Napięcia i skurcze mięśni - zalecana aromaterapia, kąpiel i masaż. Przygotuj mieszankę” 5 kropli olejku lawendowego, 3 krople olejku bergamotowego, 2 krople olejku pomarańczowego i 1 kropla olejku melisowego. Stosuj w kominku zapachowym raz dziennie w ciągu dnia lub wieczorem do kąpieli. Raz w tygodniu wykonaj masaż całego ciała. W tym celu wymieszaj przygotowaną mieszankę z 5 łyżkami roślinnego oleju bazowego.
- Arytmia, zaburzenia układu krążenia - wlej 5 kropli olejku pomarańczowego do kominka zapachowego z wodą. Stosuj aromaterapię raz dziennie. Pamiętaj, że aromaterapia nie zastępuje medycyny tradycyjnej, ale uzupełnia je, dlatego nie rezygnuj samodzielnie z przyjmowanych leków.
- Rozdrażnienie, napięcie przedmiesiączkowe, płaczliwość w okresie przekwitania - wymieszaj po 2 krople olejków: pomarańczowego, geraniowego, sandałowego, cyprysowego, mandarynkowego i dodaj do kąpieli. Wannę napełnij wodą o temperaturze ok. 34 st. C. Do wody zanurzaj się stopniowo.
- Brak apetytu, niestrawność, wzdęcia, wymioty, kurcze jelit, problemy z okrężnicą, biegunka - Zrób masaż brzucha. Olejek: 2 krople olejku z kopru włoskiego, 2 krople olejku goździkowego, 2 krople olejku pomarańczowego - olejki rozpuść w 2 łyżkach stołowych oleju roślinnego do masażu. Dwa-trzy razy dziennie wykonuj delikatny masaż brzucha zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Powtarzaj do ustąpienia objawów.
- Apatia, strach, przygnębienie - przygotuj mieszankę: 2 krople olejku cytrynowego, 2 krople olejku bazyliowego, 2 krople olejku ylangowego i 4 krople olejku rozmarynowego. Mieszankę wlej do wody w kominku aromaterapeutycznym i wdychaj raz dziennie.
- Zmęczenie, obniżenie koncentracji, spadki energii - Aromatyzacja powietrza. Wykonaj mieszankę: 3 krople olejku rozmarynowego, 3 krople olejku z mięty pieprzowej i 3 krople olejku pomarańczowego. Stosuj w kominku zapachowym w przypadku długiego wysiłku umysłowego.
- Nerwobóle i bóle głowy - w łyżce stołowej oleju roślinnego rozpuść po 2 krople olejku pomarańczowego, z drzewa różanego i lawendowego. Nacieraj skronie, czoło i kark 2-3 razy dziennie.
- Zapalenie zatok - Inhalacja lub sesja w saunie z aromaterapią. Połącz 5 kropli olejku pomarańczowego, 3 krople olejku goździkowego.
- Bezsenność - przygotuj mieszankę: 4 krople olejku różanego i po 3 krople olejku pomarańczowego i lawendowego. Stosuj przed snem do aromatyzacji powietrza lub do wieczornej kąpieli relaksującej.
- Chroniczny niepokój i stres, histeria, szok, panika
- Depresja, anoreksja, lęki - zalecana aromaterapia. Wymieszaj 5 kropli olejku pomarańczowego, 3 krople olejku różanego i 2 krople olejk sandałowego. Stosuj w kominku zapachowym raz dziennie albo podczas wieczornej kąpieli (bez piany). Wskazany jest także masaż całego ciała raz w tygodniu - wówczas rozpuść mieszankę olejków w 5 łyżkach bazowego oleju roślinnego.
- Ukąszenia owadów - zmieszaj 5 kropli olejku lawendowego i 5 kropli olejku pomarańczowego
Uwaga!
Olejek pomarańczowy jest fototoksyczny, dlatego po zastosowaniu kosmetyków lub zabiegów z wykorzystaniem tego olejku należy chronić skórę przed ekspozycją na słońce, gdyż mogą pojawić się plamy na skórze.
Z czym łączyć
Olejek bergamotowy, szałwiowy, kadzidłowy, geraniowy, jaśminowy, lawendowy, cytrynowy, limonkowy, olejek z rumianu szlachetnego, różany, palisandrowy, z drzewa sandałowego, ylangowy.
Przeciwwskazania
Planowana ekspozycja skóry na słońce.
Przechowywanie
Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Kraj pochodzenia
Włochy
Wszystkie olejki eteryczne oferowane przez firmę ETJA są w 100% naturalne.
Ciekawostki
Z pomarańczy gorzkiej wytwarza się trzy rodzaje olejków: z owoców - olejek pomarańczowy, z kwiatów - olejek neroli oraz z liści i gałązek - olejek petitgrain.
Składniki/INCI:
Citrus Dulcis Oil
>> Poznaj właściwości i zastosowanie olejków eterycznych
Popularne produkty z kategorii Olejki eteryczne:
- 1. Olejek Lawendowy – 10 ml – Etja
- 2. Olejek Eukaliptusowy – 10 ml – Etja
- 3. Olejek z Drzewa Herbacianego – 10 ml – Etja
- 4. Olejek Pomarańczowy – 10 ml – Etja
- 5. Olejek Cytrynowy – 10 ml – Etja
- 6. Olejek Rozmarynowy – 10 ml – Etja
- 7. Olejek Ylang-Ylang – 10 ml – Etja
- 8. Olejek Bergamotowy – 10 ml – Etja
- 9. Olejek Goździkowy – 10 ml – Etja
- 10. Olejek Miętowy – 10 ml – Etja
Popularne produkty marki Etja:
- 1. Olejek ze słodkich migdałów
- 2. Olejek Lawendowy
- 3. Olejek marchwiowy
- 4. Olejek z Nasion Malin
- 5. Olejek Awokado
- 6. Olejek z Drzewa Herbacianego
- 7. Olejek Pomarańczowy
- 8. Olejek Eukaliptusowy
- 9. Olejek Makadamia
- 10. Olejek arganowy
- 11. Olejek Ylang-Ylang
- 12. Olejek Perilla z Pachnotki
- 13. Olejek Cytrynowy
- 14. Olejek Bergamotowy
- 15. Olejek Rozmarynowy
- 16. Olejek Geraniowy
Tylko Klienci, którzy kupili ten produkt mogą dodać do niego opinię.