Olejek Ylang-Ylang – 10 ml – Etja
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Olejek działa jako afrodyzjak, reguluje pobudliwość, odpręża, wspomaga sen. Równoważy poziom hormonów, pomaga w depresji poporodowej.
-
Bezpieczne zakupyDobre zabezpieczenie produktów, SSL, RODO
-
Wiele opcji wysyłkiPoczta Polska, DPD, Paczkomaty, Paczka w Ruchu
-
Pomoc w wyborzePotrzebujesz porady? Chętnie doradzimy!
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Opis
Olejek ylang-ylang ma właściwości uspokajające i odprężające. Zmniejsza pobudliwość układu nerwowego i wspomaga sen. Obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Pomaga dojść do siebie po doznaniu szoku - w aromaterapii uznawany jest za rodzaj “wonnych soli trzeźwiących”.
Równoważy poziom hormonów, dzięki czemu przyspiesza powrót do równowagi psychofizycznej po cesarskim cięciu oraz w depresji poporodowej.
Reguluje pracę gruczołów łojowych, dlatego zalecany jest do pielęgnacji zarówno skóry tłustej jak i suchej. Zmniejsza przetłuszczanie się i wypadanie włosów oraz stymuluje ich wzrost. Przyspiesza regenerację zniszczonych paznokci i rozdwojonych końcówek włosów. Pomaga w zaburzeniach żołądkowych i przy zatruciach pokarmowych. Zmniejsza opory psychiczne i rozprasza lęki, przez co jest zalecany osobom, którym brakuje pewności siebie. Jest afrodyzjakiem.
Drzewo ylang-ylang
Olejek Ylang-Ylang otrzymuje się z kwiatów wiecznie zielonego drzewa Kananga (Jagodlin wonny) zwanego też “drzewem perfumowym” lub “królem perfum”. Jest to pół dzikie drzewo o kruchym drewnie. Osiąga ono około 20 metrów wysokości. Ma delikatne zwisające gałęzie i długie błyszczące liście. Pochodzi z tropikalnej części Azji, ale rośnie również w Indonezji, na Filipinach, Madagaskarze i na wyspie Union. Kwiaty, zebrane w pęki po 2 do 4 razem, mają kolor różowy, fiołkowy albo zielonkawo-żółty. Z tych ostatnich pozyskuje się najlepszy olejek.
Metoda ekstrakcji
Olejek ylang-ylang ma wyjątkowo piękny kwiatowy zapach gotowych perfum. Otrzymuje się go przez destylację kwiatów z parą wodną. Proces destylacji odbywa się stopniowo. Olejek uzyskany na początku określany jest jako “ekstra”. W następnych godzinach uzyskuje się olejek klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Olejek ylang-ylang ma bladożółty kolor i słodki, zmysłowy zapach przypraw z egzotyczną kwiatową nutą. Silnie działa na zmysły. Główne składniki chemiczne to kwas benzoesowy, fernesol, geraniol, linalol, octan benzylu, eugenol, octan linalilu, benzoesan linalilu, safrol, kadinen, kariofilen, krezol i pinen.
Działanie
- antydepresyjne
- antyseptyczne
- przeciwinfekcyjne
- przeciwzakaźne
- tonizujące
- dezodorujące
- oszałamiające
- pobudzające erotycznie (afrodyzjak)
- pobudzające układ krążenia
- regulujące ciśnienie krwi
- poprawiające nastrój
- przywracające równowagę układu nerwowego
- regulujące emocje, uspokajające
- przeciwłojotokowe
Wpływ na zdrowie:
Skóra i włosy
- przywraca równowagę w funkcjonowaniu komórek gruczołów łojowych, dlatego nadaje się zarówno do pielęgnacji skóry tłustej jak i suchej
- stymuluje wzrost włosów dlatego jest składnikiem toników do włosów
- zmniejsza przetłuszczanie się i wypadanie włosów
- pomocny w leczeniu łojotoku ponieważ reguluje wydzielanie łoju
- pomaga odbudować zniszczone paznokcie i rozdwojone końcówki włosów
Ciało
- obniża ciśnienie krwi
- pomaga osobom cierpiącym na kołatanie serca
- równoważny poziom hormonów
- ma korzystny wpływ na narządy rodne - reguluje funkcje macicy
- pomaga na poziomie fizycznym psychicznym i emocjonalnym kobietom po cesarskim cięciu
- jako środek działający antyseptycznie na jelita pomaga w zaburzeniach żołądkowych i przy lekkich bądź podejrzewanych zatruciach pokarmowych (w postaci lotnej z kominka zapachowego lub w formie lekkiego masażu brzucha z użyciem olejku)
- jest skutecznym środkiem przeciw malarii i tyfusowi
Psychika i stan emocjonalny
- działa jak sole trzeźwiące pomagając uspokoić się po doznaniu szoku - podczas udzielania pierwszej pomocy należy powąchać olejek prosto z flakonika (jeśli objawy nie ustępują należy wezwać lekarza).
- relaksuję centralny system nerwowy
- pomaga w przypadkach depresji poporodowej
- zmniejsza opory psychiczne
- reguluje napięcie nerwowe
- pomaga w zaburzeniach emocjonalnych i fizycznych wywołanych brakiem pewności siebie
- łagodzi podniecenie i histerię
- normuje poziom adrenaliny
- wskazany w przypadku paniki, lękliwości, strachu i irytacji
- pomaga spokojniej podchodzić do problemów oraz trudnych sytuacji
- pomaga powściągnąć gniew
- pomaga wydobywać się z frustracji
- jest afrodyzjakiem
- rozprasza lęki
Sposób stosowania olejku ylang-ylang:
- Stres, napięcie nerwowe - zalecany masaż, kąpiel i aromaterapia. Masaż: wymieszaj 2 krople olejku ylangowego, 2 krople olejku sandałowego i 1 kroplę olejku różanego. Rozpuść mieszankę w jednej łyżce stołowej oleju roślinnego i wykonaj masaż całego ciała. Kąpiel: tą samą mieszankę w odpowiednio większej ilości wlej do wanny z ciepłą wodą i zażyj kąpieli przez około 10 do 30 minut. Aromaterapia: mieszankę olejków wkrop do wody w kominku aromaterapeutycznym.
- Apatia - zastosuj aromaterapie. Wymieszaj 2 krople olejku ylangowego, 4 krople olejku rozmarynowego, 2 krople olejku bazyliowego i 2 krople olejku cytrynowego. Wlej do wody w kominku aromaterapeutycznym i powtarzaj raz dziennie.
- Ataki paniki, histeria, frustracja - wskazana inhalacja: 2 krople olejku ylangowego dodaj do miski z gorącą woda. Nachyl się nad nią, zamknij oczy i nakryj głowę ręcznikiem. Oddychaj głęboko wdychając parę przez 5 - 10 minut.
- Depresja, depresja poporodowa, rekonwalescencja po cięciu cesarskim - wlej 5 kropli olejku ylangowego do kominka zapachowego z wodą.
- Impotencja, oziębłość płciowa - zalecany masaż lub kąpiel z dodatkiem olejku ylangowego. Masaż: dla lepszego efektu zmieszaj 3 krople olejku ylangowego, 3 krople olejku różanego i 2 krople olejku sandałowego i 2 krople olejku wetiwer lub jaśminowego. Rozpuść mieszankę w 25 ml roślinnego oleju bazowego (olej migdałowy, olej z oliwek lub olej z nasion winogron). Wykonaj masaż. Kąpiel: dodaj 5-7 kropli olejku ylangowego zmieszanego z 1 łyżką roślinnego oleju bazowego do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37-38 stopni Celsjusza. Zażywaj kąpieli przez minimum 10-15 minut.
- Infekcje jelitowe, zapalenie jelit, zatrucia pokarmowe - zalecany masaż lub kąpiel z dodatkiem olejku ylangowego. Dla lepszego efektu możesz połączyć go z olejkiem różanym, kminkowym, kolendrowym lub z kopru włoskiego. Mieszankę rozpuść w jednej łyżce stołowej oleju roślinnego i wykonaj masaż brzucha okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.
- Łysienie, łojotok - wykonaj szampon dodając do 100 ml bezzapachowego szamponu dla dzieci 20 kropli olejku ylangowego. Zużyj szampon w ciągu 3 miesięcy.
- Przetłuszczanie skóry - wykonaj tonik. Rozpuść 10 kropli olejku ylangowego w 100 ml przegotowanej lub mineralnej wody. Przemywaj twarz nasączonym wacikiem lub wklep czystymi rękami w skórę twarzy. Tonik przechowuj w ciemnej butelce. Wstrząśnij przed każdym użyciem w celu dobrego wymieszania. Zużyj w ciągu miesiąca.
- Nadciśnienie, zaburzenia układu krążenia - wlej 5 kropli olejku ylangowego do kominka zapachowego z wodą.
- Niska samoocena, opory psychiczne, stany lękowe, szok - wlej 5 kropli olejku ylangowego do kominka zapachowego z wodą.
- Palpitacje serca, tachykardia - wlej po 2 krople olejku ylangowego i olejku bergamotowego lub melisowego do kominka aromaterapeutycznego.
- Ukąszenia owadów - aplikuj bezpośrednio na skórę olejek ylangowy rozcieńczony olejem nośnikowym.
- Kosmetologia - wykorzystywany jako dodatek do perfum, kremów, balsamów, szamponów. Dodaj 7-10 kropli olejku ylangowego do kremu, balsamu, żelu lub szamponu i dokładnie wymieszaj drewnianą szpatułką.
Uwaga
Mimo delikatnego zapachu olejek ylangowy ma silne działanie, dlatego nie należy stosować więcej niż dwie krople na jeden zabieg. Nadmierne użycie może wywołać ból głowy i nudności.
Olejek ylangowy służy tylko do użytku zewnętrznego.
Nie dopuszczaj do kontaktu z oczami.
Przeciwwskazania
Wiek poniżej 12 roku życia.
Lepiej nie stosować olejku ylangowego przy stanach zapalnych skóry.
Z czym łączyć
Olejek bergamotowy, grejpfrutowy, jaśminowy, lawendowy, melisowy, neroli, paczulowy, różany, palisandrowy, z drzewa sandałowego.
Przechowywanie
Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Ciekawostki
Nazwa ylang-ylang po malajsku oznacza “kwiat wszystkich kwiatów”. Pochodzi od alang ilang czyli “kwiatów kołyszących się na wietrze”.
Na wyspach Pacyfiku, olejek ylangowy w połączeniu z olejem kokosowym powszechnie stosuje się do pielęgnacji włosów, ciała oraz jako środek przeciw gorączce i infekcjom.
W XIX-wieku w Europie popularne było stosowanie do włosów olejku o nazwie macassar, w skład którego wchodził olejek ylangowy.
W indonezji płatki ylang-ylang są rozrzucane na łożu nowożeńców.
Składniki/INCI:
Cananga Odorata Flower Oil
Popularne produkty z kategorii Olejki eteryczne:
- 1. Olejek Lawendowy – 10 ml – Etja
- 2. Olejek Eukaliptusowy – 10 ml – Etja
- 3. Olejek z Drzewa Herbacianego – 10 ml – Etja
- 4. Olejek Pomarańczowy – 10 ml – Etja
- 5. Olejek Cytrynowy – 10 ml – Etja
- 6. Olejek Rozmarynowy – 10 ml – Etja
- 7. Olejek Ylang-Ylang – 10 ml – Etja
- 8. Olejek Bergamotowy – 10 ml – Etja
- 9. Olejek Goździkowy – 10 ml – Etja
- 10. Olejek Miętowy – 10 ml – Etja
Popularne produkty marki Etja:
- 1. Olejek ze słodkich migdałów
- 2. Olejek Lawendowy
- 3. Olejek marchwiowy
- 4. Olejek z Nasion Malin
- 5. Olejek Awokado
- 6. Olejek z Drzewa Herbacianego
- 7. Olejek Pomarańczowy
- 8. Olejek Eukaliptusowy
- 9. Olejek Makadamia
- 10. Olejek arganowy
- 11. Olejek Ylang-Ylang
- 12. Olejek Perilla z Pachnotki
- 13. Olejek Cytrynowy
- 14. Olejek Bergamotowy
- 15. Olejek Rozmarynowy
- 16. Olejek Geraniowy
Olejki wykorzystuję w pielęgnacji włosów - dobieram kilka olejków pod kątem potrzeb i pół buteleczki z każdej mieszam z najtańszą drogeryjną maską (1l). Dzięki takiej mieszance moje włosy są miękkie, błyszczące i genialnie się układają.
Produkt zamówiony w weekend, już we wtorek czekał w paczkomacie na odbiór!
Tylko Klienci, którzy kupili ten produkt mogą dodać do niego opinię.