Etja
dowiedz się więcej o firmie
O firmie
Firma Etja została założona w 1989 roku i przez cały czas się rozwija wprowadzające nowe produkty. Oferuje bogaty asortyment naturalnych olejków eterycznych, olejów do skóry i kompozycji zapachowych. Marka dociera do najodleglejszych zakątków świata, między innymi do Chin, Indii, Afryki i Australii. Aromatyczne produkty trafią również do Rosji i takich państw europejskich jak Francja, Hiszpania i Włochy. Etia jest pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek polski produkty aromaterapeutyczne i nadal utrzymuje się w czołówce.
Najwyższa jakość produktów
Produkty marki Etja składają się wyłącznie z wyselekcjonowanych olejów najwyższej jakości, które zachowują najlepsze właściwości i wspaniałe aromaty. Są produkowane zgodnie z polskimi normami i z normami międzynarodowej organizacji IFRA.
Naturalne olejki eteryczne
Olejki eteryczne są w 100% naturalne. Olejki eteryczne to naturalne wyciągi roślinne pozyskiwane przez destylację, wyciskanie lub chemiczną ekstrakcję. Zazwyczaj jedna nuta jest w kompozycji zapachowej wiodąca. Wysoka jakość olejków jest potwierdzona atestami PZH i RK oraz licznymi certyfikatami. Produkty są badane dermatologicznie. Aromaterapia jest bezpieczna i skuteczna. Firma udostępnia specjalne olejki eteryczne do kompresów. Substancje zapachowe przywracają równowagę duchową, ale mają też wiele właściwości prozdrowotnych. Działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Opóźniają procesy starzenia. Olejki eteryczne są przeznaczone do pielęgnacji skóry i włosów, a leczniczo do kompresów, inhalacji, masażu i sauny. Naturalne olejki eteryczne powinny znaleźć się na stałe w każdej domowej apteczce.
Naturalne oleje do skóry
Oleje do skóry są produktami naturalnymi, które można stosować bezpośrednio na ciało lub jako dodatek do kremów i balsamów. Olejki są dobrze wchłaniane przez skórę. Obfitują w składniki odżywcze przywracające skórze równowagę i stymulujące procesy odnowy. Zawierają niezbędne dla zdrowej skóry nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz witaminy A, D i E. Nawilżają skórę i tworzą na niej warstwę ochronną. Są pomocne w leczeniu chorób skóry. Świetnie nadają się do pielęgnacji włosów, przede wszystkim suchych i zniszczonych. Warto stosować do masażu.
mniej
Olejek regeneruje skórę, zmiękcza, nawilża i odżywia. Odpowiedni także do pielęgnacji włosów. Szybko się wchłania i jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.
Olej odbudowuje strukturę włosów i zapobiega wypadaniu oraz rozdwajaniu się końcówek. Włosy stają się gęste i odzyskują naturalny blask. Dobrze przeciwdziała łupieżowi.
Olejek lawendowy działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie, zmniejsza bezsenność i napięcia nerwowe.
Olejek działa przeciwbakteryjnie, przeciw wirusowo i przeciwgrzybicznie. Jest pomocny w zwalczaniu przeziębienia, kataru i grypy.
Olejek łagodzi napięcia nerwowe, stres, emocje, stany depresji i melancholii. Ogranicza aktywność wirusa opryszczki.
Olejek działa jako afrodyzjak, reguluje pobudliwość, odpręża, wspomaga sen. Równoważy poziom hormonów, pomaga w depresji poporodowej.
Olejek cytrynowy działa antyseptycznie i przeciwgorączkowo. Sprawdza się w stanach zapalanych skóry, opryszczkach i trądziku. Obniża ciśnienie krwi.
Olejek doskonały w terapii reumatyzmu oraz infekcjach górnych dróg oddechowych. Działa bakteriobójczo i odstraszająco na owady.
Olej zawiera kwasy tłuszczowe oraz witaminę E i C. Idealny do suchej i pękającej skóry oraz uszkodzonej przez słońce.
Olej neem jest często stosowany w leczeniu egzem, łuszczycy, grzybic, łupieżu oraz stanów zapalnych. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza ilość wydzielanego sebum, likwiduje pryszcze.
Olejek działa pobudzająco i odświeżająco na zmęczony umysł. Może ograniczać nadmierne wydzielanie potu i pobudzić krążenie. Łagodzi objawy reumatyzmu i artretyzmu.
Olejek cedrowy jest silnym antyseptykiem, również przy infekcjach wirusowych. Ma działanie moczopędne i zwalcza cellulitis, obrzęki i nadmiar tłuszczu.
Olejek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i uspokajająco. Zmniejsza dolegliwości związane z zespołem jelita drażliwego, ułatwia oddychanie i działa przeciwbakteryjnie.
Olejek eukaliptusowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Doskonały w terapii infekcji górnych dróg oddechowych, katarze, kaszlu, zapaleniu zatok oraz przy bólach reumatycznych.
Olej z Żywokostu Lekarskiego zawiera kwasy tłuszczowe, minerały oraz alantoinę. Macerat nawilża, wygładza i zmiękcza skórę. Przyspiesza gojenie się ran oraz łagodzi obrzęki po urazie.
Olejek cynamonowy posiada silne właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne i ściągające. W aromaterapii służy do masażu przy bólach reumatycznych, silnie pobudza krążenie, pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu.
Olejek stymuluje umysł ułatwiając proces myślenia i koncentracji. Pobudza krążenie krwi i reguluje ciśnienie.
Olej działa uelastyczniająco i zapobiega powstawaniu rozstępów. Rozjaśnia blizny i przebarwienia. Polecany dla skóry dojrzałej.
Olej z nasion baobabu jest skuteczny w walce z różnymi problemami skóry, m.in. egzemą, łuszczycą, trądzikiem. Polecany jest szczególnie do walki z rozstępami i cellulitem.
Olejek działa antyseptycznie i wykrztuśnie, a także przeciwbólowo na reumatyzm i artretyzm. Stymuluje krążenie i podnosi ciśnienie krwi.
Działa uspokajająco, łagodzi silne napięcia nerwowe, trudności w zasypianiu, migreny i bóle głowy, a także jest pomocny w leczeniu depresji, stanów lękowych i apatii.
Olejek wpływa korzystnie na układ krążenia i gospodarkę wodno-tłuszczową organizmu. Działa przeciwbólowo, antyseptycznie i ściągająco. Pomaga w stanach rozkojarzenia i zdenerwowania.
Olejek działa kojąco i uspokajająco. Wygładza suchą i starzejącą się skórę. Poprawia odporność organizmu.