Olejek Goździkowy – 10 ml – Etja
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Olejek doskonały w terapii reumatyzmu oraz infekcjach górnych dróg oddechowych. Działa bakteriobójczo i odstraszająco na owady.
-
Bezpieczne zakupyDobre zabezpieczenie produktów, SSL, RODO
-
Wiele opcji wysyłkiPoczta Polska, DPD, Paczkomaty, Paczka w Ruchu
-
Pomoc w wyborzePotrzebujesz porady? Chętnie doradzimy!
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Opis
Olejek goździkowy działa odkażająco, bakteriobójczo i znieczulająco. Doskonale sprawdza się w terapii reumatyzmu i artretyzmu oraz infekcji górnych dróg oddechowych. Stymuluje układ odpornościowy i pomaga przy zaburzeniach trawienia. Olejek goździkowy pobudza i rozjaśnia umysł, poprawia nastrój przy apatii i depresji. Jego przyjemny korzenny zapach działa odstraszająco na owady, szczególnie na meszki. Olejek goździkowy jest także lekkim afrodyzjakiem.
Goździkowiec korzenny
Goździkowiec korzenny należy do rodziny mirtowatych. Rośnie dziko w klimacie równikowym - przede wszystkim na wybrzeżach Afryki i Madagaskaru.
Nie przekracza 10 metrów wysokości, a jego liście są podobne do liści wawrzynu, choć są nieco jaśniejsze i mają małe brunatne plamki. Potarte uwalniają wyraźny orientalny zapach. Kwiaty goździkowca są małe i mają ciemnoczerwony kolor. Ich pączki służą od wieków jako cenna przyprawa, dlatego zrywane są zwykle zanim się rozwiną.
Olejek goździkowy otrzymuje się przez destylację świeżych lub suszonych pąków kwiatowych z parą wodną. Ma charakterystyczny piernikowy zapach i jasnożółty kolor. Ciemnieje z upływem czasu, aż finalnie przyjmuje odcień brązowy. Zawiera związki fenolowe, a zwłaszcza eugenol, który ma właściwości antyseptyczne (odkażające) i znieczulające. Pozostałe główne składniki chemiczne to acetyloeugenol, kwas benzoesowy, benzoesan benzylu, furfural, beta kariofilen, wanilia.
Działanie olejku
- przeciwbólowe
- przeciwskurczowe
- odstraszające owady
- antyseptyczne
- przeciwbólowe
- pobudzające
- antyoksydacyjne
- antyseptyczne
- przeciw neuralgiczne
- przeciwrobacze
- przeciwwirusowe
- przeciwbakteryjne
- bakteriobójcze
- spazmolityczne
- stymulujące
- uspokajające
- wykrztuśne
- znieczulające
Wpływ na zdrowie:
Skóra
- zalecany do leczenia skóry trądzikowej
Ciało
- pomaga uśmierzyć bóle reumatyczne i zmniejszyć objawy artretyzmu
- działa przeciwbólowo, zmniejsza nerwobóle
- ma szerokie zastosowanie w stomatologii - jako środek bakteriobójczy służy do dezynfekcji przy stanach zapalnych dziąseł; ma działanie znieczulające przy bólach zębów; odświeża oddech
- zwalcza przykry zapach i grzybicę stóp
- przyspiesza gojenie się ran
- działa jak łagodny afrodyzjak
Drogi oddechowe
- zalecany przy grypie i przeziębieniu
- pomaga leczyć zapalenie oskrzeli i płuc
Układ trawienny
- zmniejsza nudności i zapobiega wymiotom
- zalecany przy wzdęciach, wrzodach, kolkach i biegunce
- pobudza apetyt
Psychika/samopoczucie
- usuwa zmęczenie umysłowe
- zalecany przy apatii i depresji
Inne
- odstrasza owady, szczególnie meszki
Sposób stosowania olejku goździkowego
- Bóle reumatyczne, artretyzm - wymieszaj 2 krople olejku goździkowego, 3 krople olejku lawendowego. Olejki rozpuścić w jednej łyżce stołowej oleju roślinnego i nacieraj bolące miejsca kilka razy dziennie.
- Dezynfekcja i nawanianie powietrza - 2 krople olejku goździkowego, 2 krople olejku pomarańczowego, 2 krople olejku kolendrowego, 2 krople olejku lawendowego, 2 krople olejku cytrynowego. Stosuj w kominku aromaterapeutyczny jeden dwa razy dziennie daje miły świąteczny domowy zapach
- Stany zapalne dziąseł, ból zębów, afty, nieświeży oddech - dwie krople olejku goździkowego wlej do połowy szklanki wody. Płucz usta. Powtarzaj 2 razy dziennie.
- Grzybica stóp, przykry zapach stóp - do miski z ciepłą wodą wlej 5 kropli olejku goździkowego. Mocz stopy przez kilkanaście minut. Powtarzaj codziennie aż do ustąpienia objawów.
- Rzucanie palenia - stosuj aromaterapię w kominku zapachowym. Wlej 5 kropli olejku do miseczki z wodą w kominku i zapalaj świeczkę zawsze w razie potrzeby.. Pomocne może być też ssanie lub żucie goździka ponieważsama czynność łagodzi napięcie nerwowe podczas rzucania nawyku i czyni oddech przyjemniejszym.
- Nerwobóle - w łyżce stołowej oleju roślinnego rozpuść po 2 krople olejku pomarańczowego i olejku goździkowego. Nacieraj miejsca bolesne 2-3 razy dziennie.
- Przeziębienie, grypa, zapalenie płuc lub oskrzeli - zalecana inhalacja. Wlej po 2 krople olejku z drzewa herbacianego, eukaliptusowego i goździkowego do miski z wrzątkiem. Nachyl się nad roztworem okrywając głowę ręcznikiem i wdychaj opary przez 5 do 10 minut. Dodatkowo dezynfekuj powietrze w pomieszczeniu za pomocą kominka aromaterapeutycznego. Wlej do jego miseczki wodę i powyższą mieszankę. Stosuj raz dziennie codziennie. Pomożesz w ten sposób zabezpieczyć się pozostałym domownikom przed zakażeniem.
- Zaburzenia trawienia, nudności, brak apetytu - wykonaj masaż brzucha. Dwie krople olejku goździkowego rozpuść w oleju bazowym i masuj powierzchnię brzucha wokół pępka zataczając koła zgodnie z ruchem wskazówek zegara (od prawego do lewego boku). Dla wzmocnienia efektu możesz dodać 2 krople olejku cynamonowego o podobnym działaniu.
- Skóra trądzikowa - stosuj tonik lub krem. Tonik: 10-15 kropli olejku goździkowego rozpuść w szklance wody destylowanej. Przelej do szklanej buteleczki. Codziennie przemywaj skórę wacikiem nasączonym tonikiem rano i wieczorem. Krem: dodaj 5 kropli olejku goździkowego do 30 ml półtłustego nieperfumowanego kremu (np. dla dzieci). Dokładnie wymieszaj. Krem zużyj w ciągu miesiąca.
- Zranienia - 2 krople olejku goździkowego, 2 krople olejku z drzewa herbacianego, 2 krople olejku lawendowego, 2 krople olejku paczulowego. Wykonaj 5%-owy tonik alkoholowy rozpuszczając 10 ml spirytusu w 200 ml wody destylowanej. Stosuj do przemywania zranienia 2 razy dziennie.
- Oziębłość płciowa - zalecana aromaterapia i kąpiele. Aromaterapia: do wody w kominku wlej 5 kropli olejku goździkowego. Kąpiel: Wymieszaj po 2 krople olejku goździkowego, rozmarynowego, ylangowego i różanego. Wannę napełnij wodą o temperaturze około 36 stopni Celsjusza do ⅓ objętości. Wlej mieszankę do wanny i rozprowadź na powierzchni wody.
- Zmęczenie umysłowe - wskazana aromaterapia. Wymieszaj po 2 krople olejku goździkowego, rozmarynowego i geraniowego. Wlej do wody w kominku aromaterapeutycznym. Stosuj tak często, jak potrzebujesz.
- Apatia - Zalecana aromaterapia. Wymieszaj po jednej kropli olejku rozmarynowego, ylangowego. sandałowego i pieprzowego. Wlej do wody w kominku zapachowym Stosuj raz dziennie.
- Depresja - Stosuj aromaterapię z mieszanką: 2 krople olejku goździkowego i 3 krople olejku pomarańczowego. Wlej olejki do wody w kominku zapachowym. Stosuj nawet 2 razy dziennie.
- Odstraszanie owadów - olejkiem goździkowym rozcieńczonym w oleju nośnikowym smarować skórę
Uwaga!
Unikaj kontaktu z oczami.
Nie stosuj doustnie.
Olejek goździkowy może powodować podrażnienia błon śluzowych lub zapalenie skóry u osób o cerze wrażliwej (stosuj w stężeniu poniżej 1%).
Z czym łączyć
Z olejkiem cynamonowym, eukaliptusowym, lawendowym, cytrynowym, pomarańczowym, ylangowym, z drzewa herbacianego, sandałowym, rozmarynowym, pieprzowym i różanym.
Przeciwwskazania
Cera wrażliwa - stosuj w stężeniu poniżej 1%
Przechowywanie
Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Ciekawostki
Korzenie czyli przyprawy pochodzące z Azji były jednym z celów wypraw Kolumba.
Silne działanie antyseptyczne goździkowca sprawiło, że w wielu kulturach stał się on cennym środkiem przeciwwirusowym i był stosowanym do zwalczania na przykład epidemii dżumy.
Wszystkie olejki eteryczne oferowane przez firmę ETJA są w 100% naturalne.
Olejek przebadany dermatologicznie oraz posiada atest PZH.
Składniki/INCI:
Eugenia Caryophyllus Bud Oil
Popularne produkty z kategorii Olejki eteryczne:
- 1. Olejek Lawendowy – 10 ml – Etja
- 2. Olejek Eukaliptusowy – 10 ml – Etja
- 3. Olejek z Drzewa Herbacianego – 10 ml – Etja
- 4. Olejek Pomarańczowy – 10 ml – Etja
- 5. Olejek Cytrynowy – 10 ml – Etja
- 6. Olejek Rozmarynowy – 10 ml – Etja
- 7. Olejek Ylang-Ylang – 10 ml – Etja
- 8. Olejek Bergamotowy – 10 ml – Etja
- 9. Olejek Goździkowy – 10 ml – Etja
- 10. Olejek Miętowy – 10 ml – Etja
Popularne produkty marki Etja:
- 1. Olejek ze słodkich migdałów
- 2. Olejek Lawendowy
- 3. Olejek marchwiowy
- 4. Olejek z Nasion Malin
- 5. Olejek Awokado
- 6. Olejek z Drzewa Herbacianego
- 7. Olejek Pomarańczowy
- 8. Olejek Eukaliptusowy
- 9. Olejek Makadamia
- 10. Olejek arganowy
- 11. Olejek Ylang-Ylang
- 12. Olejek Perilla z Pachnotki
- 13. Olejek Cytrynowy
- 14. Olejek Bergamotowy
- 15. Olejek Rozmarynowy
- 16. Olejek Geraniowy
Uwaga, olejek silnie rozgrzewa! Pomaga też w zwalczaniu pcheł (z lawendowym) u mojej suczki.
Tylko Klienci, którzy kupili ten produkt mogą dodać do niego opinię.