Olejek Geraniowy – 10 ml – Etja
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Olejek geraniowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, jest skuteczny w zwalczaniu cellulitu. Dodaje energii i łagodzi bóle głowy.
-
Bezpieczne zakupyDobre zabezpieczenie produktów, SSL, RODO
-
Wiele opcji wysyłkiPoczta Polska, DPD, Paczkomaty, Paczka w Ruchu
-
Pomoc w wyborzePotrzebujesz porady? Chętnie doradzimy!
Producent | Etja |
Pojemność | 10 ml |
Opis
Olejek geraniowy ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Poprawia nastrój, tonizuje, dodaje energii, podnosi na duchu łagodzi ból głowy. Reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, dlatego pomaga kobietom w okresach napięcia przedmiesiączkowego i przekwitania. Pobudza krążenie, obniża ciśnienie i zapobiega gromadzeniu się wody i toksyn w organizmie. Jest skuteczny w walce z cellulitem. Doskonale sprawdza się w leczeniu opryszczki i infekcji grzybiczych. Odstrasza owady.
Geranium
Geranium (pelargonium graveolens) to odmiana bylin z rodziny bodziszkowatych. Osiąga około 60 cm wysokości i ma ząbkowane, ostro zakończone liście oraz różowe, czerwone lub białe kwiaty. Pochodzi z Afryki Południowej, ale obecnie uprawiana jest na całym świecie. Zapach wydziela cała roślina. Geranium, znane powszechnie jako pelargonia, jest ozdobą ogrodów i balkonów w wielu domach. Istnieje ponad 700 odmian geranium, z czego pelargonium graveolens dostarcza najwięcej olejku eterycznego. Geranium dostarcza składników przemysłowi kosmetycznemu i spożywczemu.
Olejek geraniowy uzyskiwany jest poprzez destylację parową z liści, łodyg i kwiatów. Ma ciepły, przenikliwy, ziołowo-kwiatowy zapach i przeźroczysty zielonkawy odcień. Ma właściwości silnie pobudzające i poprawiające nastrój. Zawiera kwas geraniowy, geraniol, cytronelol, linalool, mitrenol, terpineol, cytral, meton, eugenol i sabinen.Olejek produkują głównie Reunion i Egipt.
Działanie
- antydepresyjne
- antyseptyczne
- czerwiopędne
- dezodorujące
- grzybobójcze
- hemostatyczne
- hipoglikemiczne
- krwiotwórcze
- moczopędne
- owadobójcze
- przeciwbólowe
- przeciwkrwotoczne
- przeciwrobacze
- przeciwzakrzepowe
- przeciwzapalne
- przyspieszające gojenie się ran
- stymulujący nadnercza
- ściągające
- tonizujące
- uspokajające
- wstrzymujące krwawienie
- wzmacniające naczynia
- zabliźniające
- zwężające naczynia
Właściwości
skóra
- reguluje wydzielanie łoju przez skórę
- odżywia cerę bladą gdyż poprawia jej ukrwienie
- może pomóc w leczeniu trądziku egzemy oparzeń półpaśca opryszczki liszaju w odmrożeń i stopy atlety - wystarczy jedna kropla na zmienione chorobowo miejsce
- pobudza regenerację komórek dlatego jest stosowany do pielęgnacji cery dojrzałej i starzejącej się
włosy
- pomaga w leczeniu łupieżu
ciało
- reguluje gospodarkę hormonalną organizmu
- stymuluje korę nadnerczy regulującą funkcje hormonów w całym organizmie
- łagodzi bóle i objawy napięcia przedmiesiączkowego oraz przekwitania
- przeciwdziała zatrzymaniu płynów i obrzękom
- jest skuteczny w zwalczaniu cellulitu
- tonizuje pracę układu krążenia nadając mu większą płynność
- obniża ciśnienie krwi
- wpływa tonizująco na wątrobę i nerki
drogi oddechowe
- może wspomagać pracę układu oddechowego
- może łagodzić objawy zapalenia gardła i zatok
układ trawienny
- ogranicza ilość śluzu w układzie pokarmowym
- wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich
psychika/samopoczucie
- działa tonizująco i uspokajająco na system nerwowy - gorąca kąpiel z tym olejkiem relaksuję, natomiast chłodniejsza przydaje energii
- może łagodzić bóle głowy
- wspomaga walkę z uzależnieniami
- tonizuje system nerwowy
- pomaga wyjść z depresji (zwłaszcza w kombinacji z bergamotką)
- zmniejsza stres i napięcie nerwowe
inne
- odstrasza owady
Sposób stosowania
- Menopauza, zmienne nastroje, bóle i inne objawy napięcia przedmiesiączkowego oraz przekwitania - zalecana aromaterapia. Przygotuj mieszankę: 5 kropli olejku geraniowego, 3 krople olejku manuka, 1 kropla olejku drzewa różanego, 1 kropla olejku grejpfrutowego. Stosuj w kominku zapachowym 1-2 razy dziennie w zależności od potrzeb.
- Zatrzymywanie płynów, obrzęki, otyłość - wskazany masaż z mieszanką: 3 krople olejku geraniowego, 3 krople olejku cytrynowego, 2 krople olejku jałowcowego, 1 kropla olejku z mięty pieprzowej, 1 kropla olejku rozmarynowego. Przygotuj oliwkę do masażu, stosuj masaż 2 razy w tygodniu ewentualnie z łapą do masażu miejscowego a w pozostałe dni do kąpieli wieczornej.
- Grzybica stóp tzw. stopa atlety - wlej 5 kropli olejku geraniowego do miski z ciepłą wodą. Mocz zmienione chorobowo miejsca codziennie przez kilka minut.
- Opryszczka - nałożyć kroplę olejku geraniowego bezpośrednio na opryszczkę.
- Przetłuszczająca się, blada, zmęczona lub słabo odżywiona cera - Przygotuj tonik i krem. Tonik: dodaj po 5 kropli olejku grapefruitowego i geraniowego do szklanki wody destylowanej. Stosuj codziennie rano przemywając twarz wacikiem. Krem: dodaj mieszankę do 30 ml półtłustego nieperfumowanego kremu (np. dla dzieci) i dokładnie wymieszaj drewnianą szpatułką. Nakładaj na twarz wieczorem po dokładnym umyciu i osuszeniu. Krem zużyj w ciągu miesiąca.
- Cera dojrzała - wykonaj tonik. Zmieszaj 4 krople olejku pomarańczowego, 3 krople olejku geraniowego i 3 krople olejku z drzewa różanego. Rozpuść mieszankę w szklance wody destylowanej. Przemywaj skórę wacikiem nasączonym tonikiem rano i wieczorem.
- Trądzik, egzema, liszaj - nałóż kroplę olejku na zmienione chorobowo miejsca.
- Oparzenia, odmrożenia - przygotuj oliwkę. Wymieszaj 8 kropli olejku lawendowego i 2 krople olejku geraniowego z łyżką naturalnego oleju roślinnego. Nacieraj delikatnie zmienione miejsca na skórze 2-3 razy dziennie.
- Łupież - wykonaj szampon dodając do 100 ml bezzapachowego szamponu dla dzieci 20 kropli olejku geraniowego. Zużyj szampon w ciągu 3 miesięcy.
- Cellulit - połącz po 4 krople olejku geraniowego i po 3 krople olejku paczulowego i grapefruitowego. Wymieszaj z 2-3 łyżkami oleju bazowego i wykonaj intensywny masaż w miejscach objętych cellulitem. Powtarzaj 2-3 razy w tygodniu przynajmniej przez miesiąc.
- Oczyszczanie organizmu, zwłaszcza wątroby i nerek - zalecana kąpiel i masaż z mieszanką: 4 krople olejku geraniowego, 3 krople olejku bazyliowego i 3 krople olejku grapefruitowego. Kąpiel: Wannę napełnij wodą o temperaturze nie wyższej niż 36 stopni Celsjusza do ⅓ objętości. Do mieszanki olejków dodaj 30 kropli olejku bazowego. Rozprowadź roztwór na powierzchni wody i weź kąpiel. Zabiegi powtarzaj 2 w tygodniu przez miesiąc. Masaż: dodaj mieszankę do 2 łyżek bezwonnego oleju bazowego i wykonaj masaż całego ciała. Możesz też przygotować zapas mieszanki na kilka dni. W tym celu przygotuj proporcjonalnie 30 kropli mieszanki z 50 ml oleju roślinnego do masażu. Wylej na rozgrzane dłonie i powoli wmasuj w skórę pleców lub całego ciała.
- Słabe krążenie - wskazana rozgrzewająca kąpiel i masaże nóg z użyciem olejku geraniowego. Najlepiej stosować naprzemiennie - jednego dnia kąpiel (przygotuj według opisu powyżej), a drugiego masaż: 5 kropli olejku geraniowego połącz z 2 łyżkami oleju bazowego np. słonecznikowego.
- Zapalenia gardła i zatok - wskazana inhalacja. Wymieszaj 2 krople olejku geraniowego i 2 krople olejku z mięty pieprzowej. Mieszankę wlej do miski z parującą wodą, nachyl się nad nią, nakryj głowę ręcznikiem i oddychaj oparami 2 razy dziennie. Mieszankę można także wlać do nawilżacza powietrza lub do kominka aromaterapeutycznego w celu aromatyzowania powietrza w pomieszczeniu.
- Żylaki - 2 krople olejku cyprysowego, 2 krople olejku cytrynowego, 1 kropla olejku geraniowego. Olejki wymieszaj i rozpuść w łyżce naturalnego oleju z pestek winogron. Wcieraj delikatnie w kończyny rozpoczynając od stóp i kierując się w stronę serca. Zabieg powtarzaj codziennie wieczorem przez co najmniej 4 tygodnie.
- Stres i napięcie nerwowe - 5 kropli olejku rumianu rzymskiego, 3 krople olejku geraniowego, 2 krople olejku lawendowego. Stosuj w kominku do aromatyzacji pomieszczenia lub zrób sobie gorącą kąpiel z dodatkiem tej mieszanki.
- Brak energii, ospałość, znużenie, ociężałość umysłu - wymieszaj po 2 krople olejków:muszkatołowego, rozmarynowego, jałowcowego, lawendowego, geraniowego. Stosuj w kominku aromaterapeutycznym lub do porannej, chłodnej kąpieli.
- Bóle głowy - wskazana aromatyzacja pomieszczenia. Dodaj do wody w kominku zapachowym po 2 krople olejku geraniowego, lawendowego i różanego. Stosuj w zależności od potrzeb.
- Uzależnienia - stosuj codziennie aromaterapię wlewając 5 kropli olejku geraniowego do wody w miseczce kominka zapachowego.
- Depresja - zalecana aromaterapia. Dodaj do wody w kominku zapachowym 3 krople olejku geraniowego i 2 krople olejku bergamotowego. Stosuj codziennie przez 3 tygodnie lub w zależności od potrzeb.
- Odstraszanie owadów - wlej 5 kropli olejku geraniowego do wody w kominku zapachowym. Stosuj według potrzeb.
Uwaga
Jest bardzo nieszkodliwym olejkiem eterycznym, ale należy stosować go z umiarem, żeby uniknąć podrażnienia skóry.
Z czym łączyć
Olejek z arcydzięgla, olejek bazyliowy, bergamotowy, cedrowy (cedr atlaski), grejpfrutowy, jaśminowy, lawendowy, limonowy, mandarynkowy, z mięty pieprzowej, neroli, paczulowy, olejek z rumianu szlachetnego, olejek z drzewa sandałowego, szałwiowy.
Przeciwwskazania
Przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, ponieważ olejek geraniowy stymuluje działanie estrogenów.
Przechowywanie
Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Ciekawostki
Nazwa pelargonia pochodzi od greckiego słowa "pelargós", co oznacza “bocian”, ponieważ rozłupki pelargonii podobne są do dzioba bociana.
Dawniej ludzie wierzyli, że pelargonie chronią przed złymi duchami, dlatego obsadzali nim domy.
Składniki/INCI:
Pelargonium Graveolens Oil
Popularne produkty z kategorii Olejki eteryczne:
- 1. Olejek Lawendowy – 10 ml – Etja
- 2. Olejek Eukaliptusowy – 10 ml – Etja
- 3. Olejek z Drzewa Herbacianego – 10 ml – Etja
- 4. Olejek Pomarańczowy – 10 ml – Etja
- 5. Olejek Cytrynowy – 10 ml – Etja
- 6. Olejek Rozmarynowy – 10 ml – Etja
- 7. Olejek Ylang-Ylang – 10 ml – Etja
- 8. Olejek Bergamotowy – 10 ml – Etja
- 9. Olejek Goździkowy – 10 ml – Etja
- 10. Olejek Miętowy – 10 ml – Etja
Popularne produkty marki Etja:
- 1. Olejek ze słodkich migdałów
- 2. Olejek Lawendowy
- 3. Olejek marchwiowy
- 4. Olejek z Nasion Malin
- 5. Olejek Awokado
- 6. Olejek z Drzewa Herbacianego
- 7. Olejek Pomarańczowy
- 8. Olejek Eukaliptusowy
- 9. Olejek Makadamia
- 10. Olejek arganowy
- 11. Olejek Ylang-Ylang
- 12. Olejek Perilla z Pachnotki
- 13. Olejek Cytrynowy
- 14. Olejek Bergamotowy
- 15. Olejek Rozmarynowy
- 16. Olejek Geraniowy
Tylko Klienci, którzy kupili ten produkt mogą dodać do niego opinię.